Eyüp’te Ramazan Bir Başka

Kuşkusuz İstanbul’un en güzide semtlerinden biri Eyüp. Osmanlı İmparatorluğu’ndan bu yana ayrı bir yeri vardır hep gönlümüzde. Zira burada Peygamber Efendimize ev sahipliği yapmış Ebu Eyyûb el-Ensarî Hz.’nin kabri vardır. Manzarası, sahili, Feshanesi’ de cabası.
İftar için Darüsselam’a geldiğinizde güleryüzlü insanların hizmetleri ile iftarınızı Eyüp’ ün huzur dolu havası ile açabilirsiniz. Zengin mutfağı ile size hizmet eden Darüsselam Cafe ve Restoran’ da iftarınızı açtıktan sonra çayınızı yudumlarken arkadaşlarınızla güzel sohbetler edebilirsiniz. 
 
İftardan Sonra Ne Yaparız?
Darusselam’ da iftarınızı açtıktan sonra sizi bir sürü etkinlik bekliyor. Her zaman olduğu gibi bu Ramazan’da iftardan sahura kadar Eyüp’ te bir çok etkinliğe şahit oluyorsunuz. Eyüp’ün tasavvufi havası eşliğinde Ramazan’ı daha iyi idrak ediyorsunuz bu etkinlikler sayesinde. İster Feshane’ de arkadaşlarınız ve yakınlarınızla bir çok etkinliği bir arada yaşayabilir isterseniz de Haliç manzarası işliğinde güzel bir yürüyüşe çıkabilirsiniz. Bunların yanı sıra Eyüp Camii’ inde ibadetlerinizi yerine getirebilirsiniz. 
 
Feshane Ramazan’da Yine Dopdolu !
Feshane’ de bir çok etkinliğe şahitlik ediyoruz Ramazan’da. Bir yanda semazenlerin gösterisi varken diğer yanda Osmanlı sultanlarının kıyafetleri ile fotoğraflar çektiren bir çok insanı görmek mümkün. Dahası eski Ramazan’ lardaki gibi macunların tadına bakabilmek Karagöz – Hacivat gibi gölge oyunlarını seyredebilmek gerçekten müthiş bir duygu. Ayrıca Osmanlı esintileri ile dolu müzik eğlenceleri ve tasavvufi ilahileri dinleme imkanı da var. 
 
Ramazan’ı en güzel şekilde hissedebileceğiniz Eyüp Sultan’da semazenlerin gösterisi ile ruhi doygunluğa ulaşabilirsiniz. Ayrıca Eyüp sahilde oturup siz ve yakınlarınıza deniz manzarası eşliğinde derin sohbetler etme imkanı sunuyor. Eyüp’teki bir çok fabrikanın taşınması ile Haliç artık daha temiz. Artık berrak bir suya sahip olan Eyüp sahilinde çöpe rastlamak mümkün değil. 
 

Darusselam

Muhteşem deniz manzarası ve Eyüp Sultan'ın huzur dolu atmosferinde bulunan restoranımız sizlere eşiniz, dostunuz ve ailenizle lezzetli menülerimiz eşliğinde keyif dolu sohbetler vaad ediyor.

Taglar

Blog

Yorumlar  • Kötü İyi